Friday, October 10, 2014

Geraci castback

Cao!
Takže, pridávam fotky z mojej neskorej "dovolenky" na Sicílii.
Vlastne sa ani slovami nedá opísať ako úžasne tam bolo, lebo žiadne na to nie je dostatočné.

Každý deň bol niečím výnimočný a zaujímavý, odnášam si odtiaľ veľa spomienok a skúseností, naučila som sa veľa nového.
Ak ešte váhate na nejakým výmenným pobytom, tak určite neváhajte dlho, pokiaľ máte príležitosť urobte to! 
Cesta lietadlom tesne pred odletom a príletom, nádhera!
Takýto výhľad ma čakal každé ráno cestou autom ♥ čo viac si dopriať na krásne prebudenie!
Dedina kde som bývala sa volal Geraci, bola asi hodinu a pol od Palerma, a bol to doslova koniec sveta! No bolo tam veľmi pekne, všade samé hrady, múzeá, pamiatky a krásne čisté ulice.
Prvý večer som sa ešte snažila niečo fotiť, potom som to vzdala, haha.
Prvá pláž na našom zájazde bola taká predčasná čerešnička na torte. Ale to vlastne skoro všetko. Na pláži bolo naozaj krásne tak sme kúpali (až na mňa, ja som si zabudla plavky) ale aspoň som urobila o to viac fotiek čomu sa teším!
Na fotke som aj s Mimou, u ktorej som bývala (naľavo) a jej rodinou
V Palerme sme mali naozaj zaujímavý zážitok! Hneď v autobuse nás upozornili aby sme si dali dole všetku bižutériu, lebo vraj by nám ju mohli strhnúť a ukradnúť. A ešte aj na wcko sme museli chodiť po skupinkách. Ale i keď je to mesto špinavé a nebezpečné, nákupy tam celkom ujdú, haha
Inak, ďalší zaujímavý zážitok sme mali aj pri pristávaní na Slovensko keď pilot zletel dolu, všetci si mysleli že pristáva a potom zrazu zasa vyletel hore a v tej výške vysunul podvozok. Na chvíľku nám nebolo všetko jedno! Našťastie všetko dobre dopadlo a spokojne (no trochu smutne) sme pristáli v BA
BTW palmy sú veľmi fotogenické rastliny!
V Gangi (vedľajšej dedine) sme navštívili rôzne múzeá a kostoly, ktoré mali tú správnu talianskú atmosféru (i keď boli trochu nudné, haha)
Dúfam že ste si fotky užili, snažila som sa vybrať to najlepšie z najlepšieho! Čakať vás tu bude ešte jeden článok s fotkami, tentoraz ale nie s mojimi, nechajte sa prekvapiť! 
Majte sa krásne, ďakujem že čítate !
P.S.: prvýkrát do školy po troch týždňoch, asi zomriem, držte mi palce (keď už ich mám nalakované mojím krásny novým lakom z Palerma ♥)


1 comment:

  1. Mas moc hezke fotky, nechtela bys udelat clanek o tom, jak upravujes fotky a cim fotis? Takovych clanku neni nikdy na skodu. :-)

    ReplyDelete